رادیولوژی مرکزی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / نمونه برداری (بیوپسی) / نمونه برداری از بافت ریه توسط سوزن

نمونه برداری از بافت ریه توسط سوزن

درصورتی که فردی مبتلا به بیماری های ریوی شده باشد، در ابتدای مراجعه به پزشک، پزشک برای وی سونوگرافی یا سی تی اسکن تجویز میکند. در حالتی که در ریه بیمار موارد غیر عادی دیده بشود پزشک نیاز دارد تا نمونه ای از بافت سلولی ریه را مورد بررسی قرار بدهد. به برداشتن بافت سلولی از ریه و یا قسمتهای دیگر بدن، بیوپسی می گویند. در این روش، پزشک نمونه کوچکی از سلول ها را از ریه شما خارج می کند و برای بررسی علائم بیماری آن را در زیر میکروسکوپ بررسی می کند. همچنین ممکن است به منظور کشف علت وجود مایع در ریه یا تشخیص سرطان، از بیوپسی ریه استفاده شود. درصورت نرمال بودن نتایج، نمونه برداشته شده از بافت ریه هیچگونه نشانه ای از عفونت، سرطان یا التهاب را ندارد و طبیعی است. در صورتی که نمونه برداشته شده غیر نرمال باشد، در بافت ریه عفونت، التهاب یا نشانه ای از بیماری ها یا سرطان دیده می شود که در این حالت با توجه به نتیجه های بیوپسی راه حل هایی برای درمان در نظر گرفته می شود.

بیوپسی یا بافت برداری از ریه از جمله خدمات قابل ارائه در رادیولوژی مرکزی اصفهان می‌باشد. شما می‌توانید جهت تعیین نوبت و کسب اطلاعات بیشتر با شمارهتلفن 32202762 - 031 تماس حاصل فرمایید.

دلایل انجام بیوپسی ریه

دلایل متعددی برای بیوپسی ریه وجود دارد:

نحوه انجام بیوپسی سوزنی ریه

آسپیراسیون سوزنی نوعی بیوپسی است که شامل یک سوزن نازک می باشد که در محل قرار می ‌گیرد و از طریق آن می توان نمونه هایی از سلول را برداشت. پزشک ممکن است قبل از بیوپسی از بیحس کننده موضعی استفاده کند تا به بیحسی پوست کمک کند.

بیوپسی ریه

آمادگی پیش از انجام بیوپسی ریه

پیش از انجام این تست موارد زیر را حتماً به پزشک اطلاع دهید:

  1. استفاده از هر نوع دارویی
  2. حساسیت به هر نوع دارویی مثل داروهای بیحسی
  3. مشکلات خونریزی دهنده و یا استفاده از داروهای رقیق کننده ی خون مثل آسپرین، کلوپیدوگرول و یا وارفارین
  4. بارداری

مراقبت های بعد از بیوپسی ریه

کاری که شما باید بعد از بیوپسی انجام دهید بستگی به این دارد که چه نوع بیوپسی انجام داده باشید. در بعضی از مراحل معمولاً از شما خواسته می‌شود حداقل ۴ تا ۶ ساعت در رختخواب استراحت کنید. در این مدت شما تحت نظارت قرار خواهید گرفت تا این اطمینان حاصل شود که حال شما رو به بهبودی است. در صورتی که بیوپسی تحت عمل جراحی انجام شود شما می توانید همان روز از بیمارستان به خانه برگشته و در خانه استراحت کنید و اگر بیوپسی تحت بیهوشی عمومی انجام شود ممکن است لازم باشد که یک شب در بیمارستان بمانید. بیمار پس از انجام بیوپسی ممکن است مجبور به استراحت و جلوگیری از فعالیت شدید باشد. در این مورد باید با پزشک خود مشورت کنید.

هزینه نمونه برداری از ریه

در یک مرکز برای اینکه هزینه این آزمایش را برای شما محاسبه کنند، به فاکتورهای زیر توجه خواهند کرد:

مدت زمان جواب بیوپسی ریه

نمونه بیوپسی ریه به آزمایشگاه ارسال می شود و شما طی یک هفته نتیجه مربوط به خود را دریافت خواهید کرد.

عوارض بیوپسی ریه

این عمل نیز مانند باقی عمل های جراحی یا نمونه برداری عوارضی را به دنبال دارد. عوارض بعد از آن عموماً بسیار نادر هستند و کم رخ می دهند. برخی از این عوارض عبارتند از:

شما می‌توانید جهت انجام سونوگرافی داپلر عروق پا، به رادیولوژی و سونوگرافی مرکزی اصفهان مراجعه نمایید. در این مرکز انواع رادیولوژی، سونوگرافی، بیوپسی، ماموگرافی و ... با مجهزترین دستگاه ها قابل انجام است. اطفا جهت تعیین نوبت و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 32202762 - 031 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس ابادی، روبروی عیسی بن مریم، ساختمان صبا
تلفن : 32202762 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
رادیولوژی ستون مهره ها چگونه انجام میشود؟رادیولوژی ستون مهره ها چگونه انجام میشود؟

رادیوگرافی ستون مهره را معمولا از دو نما تهیه میکنند. یک نما رخ یا قدامی خلفی Anteroposterior یا به اختصار AP است که در آن اشعه ایکس از جلو به مفصل ناحیه تابانده شده و کاست رادیولوژی در پشت کمر قرار میگیرد و نمای دیگر نمای نیمرخ یا لترال Lateral یا به اختصار ... ادامه مطلب

بیوپسی کبد چگونه انجام می شود؟بیوپسی کبد چگونه انجام می شود؟

بیوپسی یا نمونه برداری از کبد یکی از دقیق ترین روشهای بررسی آسیب های موجود در کبد می باشد که کاربرد زیادی در مشخص کردن میزان التهاب کبد و فیبروز دارد. با نمونه برداری از کبد و بررسی نمونه کبد ، جزئیات کامل تری از آنچه در کبد رخ داده است به دست می آید ... ادامه مطلب

بهترین زمان انجام سونوگرافی غربالگری دومبهترین زمان انجام سونوگرافی غربالگری دوم

بیشتر ناهنجاری های مادرزادی و اغلب اختلالات ژنتیکی از طریق این آزمایش ها قابل شناسایی هستند . به این مجموعه از آزمایش ها و سونوگرافی ها ، سونوگرافی غربالگری بارداری یا غربالگری جنین گفته می شود . در این بخش به غربالگری جنین با سونوگرافی پرداخته ایم. ... ادامه مطلب

بیوپسی پروستات، سینه ، کلیه ، کبد چگونه است؟بیوپسی پروستات، سینه ، کلیه ، کبد چگونه است؟

بیوپسی ، یک آزمایش پزشکی است که معمولاً توسط یک جراح یا متخصص رادیولوژی انجام می‌شود و شامل برداشتن نمونه‌ای از سلول‌ها یا بافت‌ها به منظور بررسی دقیق تر بدن انجام می‌شود ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465