رادیولوژی مرکزی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / سونوگرافی بیضه ها / سونوتراپی آلت برای درمان مشکلات جنسی مردان

سونوتراپی آلت برای درمان مشکلات جنسی مردان

درصورتی‌که افراد از سلامت جنسی برخوردار نباشند، نمی‌توانند با شریک جنسی خود به‌ درستی ارتباط برقرار کنند، به همین علت زندگی این افراد به‌ مرور زمان با مشکلات زیادی روبرو خواهد شد. برای رفع اختلالات جنسی درمانهای مختلفی وجود داشته است. از جمله شایع ترین آنها استفاده از قرص های خوراکی است ( مانند ویاگرا ) با وجود اینکه این داروها اثربخشی قابل قبولی داشته‌اند؛ ولی با محدودیت هایی نیز همراه هستند. ازجمله اینکه این داروها در بیماران قلبی یا بیماران با فشار خون بالا و یا سابقه سکته اخیر، قابل استفاده نیستند . در ضمن با برخی داروها همزمان قابل مصرف نیستند. بعضی از بیماران ممکن است از عوارض جانبی این قرص ها ( مانند تاری دید ، مشکلات گوارشی، دردهای عضلانی ) رنج ببرند. در برخی نیز اثر قابل توجهی نداشته باشد . سایر درمانهای موجود ( تزریقات مرتب داخل آلت و استفاده از وکیوم ) نیز به همین ترتیب محدودیت هایی دارند . تعبیه پروتز آلت هم یک درمان جراحی برای کسانیکه کاملاً قابلیت نعوظ آنها از کار افتاده است بوده و پر هزینه محسوب می شود و ممکن است با عوارضی همراه باشد. استفاده از انرژی امواج ما فوق صوت (سونوگرافی) در چند دهه اخیر در پزشکی استفاده می شود. این امواج برای سال‌ها برای خرد کردن سنگ کلیه مورد استفاده قرار گرفته‌ اند و بی‌خطر بودن آنها مشخص شده است؛ اما در سال های اخیر استفاده از این امواج برای درمان برخی مشکلات جنسی در مردان مورد توجه قرار گرفته است. روش سونوتراپی ابتدا برای درمان پیرونی استفاده گردید و در حال حاضر به یکی از درمانهای اختلال نعوظ آلت تبدیل شده است. اینکه چطور این امواج، مشکل نعوظی آلت را برطرف میکنند فرضیه هایی داده شده است . مهمترین آنها این است که احتمالاً با تحریک بافت آلت منجر به ساخت عروق خونی جدید میشوند ( neovasculsration ) و یا به ترمیم عصبهای موجود کمک میکنند.

سونوتراپی و سونوگرافی های تخصصی مردان از جمله اقداماتی است که در رادیولوژِی مرکزی اصفهان با مدرن ترین دستگاه ها انجام می‌شود. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت از این مرکز با شماره تلفن 32202762-031 تماس حاصل فرمایید.

بیماری پیرونی آلت تناسلی

در بیماری پیرونی داخل پنیس (آلت تناسلی مذکر) بافت اسکار رشته‌ای تشکیل می‌شود که موجب خمیدگی آلت در هنگام نعوظ و دردناک بودن نعوظ می‌گردد. البته در حالت عادی، شکل و اندازه‌ آلت‌های تناسلی مختلف با هم فرق دارد و خمیدگی آلت در هنگام نعوظ، لزوماً حاکی از یک مشکل نیست. بیماری پیرونی موجب درد و خمیدگی خاصی می‌شود. این بیماری می‌تواند مانع برقراری رابطه‌ جنسی یا موجب اختلال نعوظ (دشوار بودن کسب یا نگه‌داشتن نعوظ) شود. بیماری پیرونی در بسیاری از مردان باعث استرس و اضطراب می‌شود. گاهی اوقات، این بیماری خود‌به‌خود برطرف می‌شود؛ اما در بیشتر موارد ثابت می‌ماند یا وخیم‌تر می‌شود. اگر خمیدگی آلت چنان شدید باشد که مانع برقراری یک مقاربت موفق شود، باید آن را معالجه کرد.

اختلال نعوظ

نعوظ در نتیجه ی افزایش جریان خون به آلت جنسی رخ می دهد. وقتی مردی از لحاظ جنسی تحریک می شود، عضله های ناحیه ی آلت وی شل می شوند. این امر منجر به افزایش جریان خون در رگ های آلت می شود و این جریان خون دو محفظه ی داخل آلت به نام کورپورا کاورنوسا (corpora cavernosa) را پر می کند که در نهایت منجر به سفت شدن آلت می شود. وقتی این عضلات منقبض می شوند، جریان خون جمع شده می تواند از رگ های آلت خارج شود و در نتیجه نعوظ به پایان می رسد. اختلال در نعوظ می تواند به دلیل اختلال در هر کدام از مراحل فوق الذکر رخ دهد. برای مثال، آسیب زیادی به رگ های آلت وارد شد باشد و خون نتواند به خوبی وارد آنها شود.

سونوتراپی آلت

عملکرد سونوتراپی آلت تناسلی

فواید سونوتراپی این است در مدت زمان کوتاهی به صورت سرپایی قابل انجام است. دستگاه سونوتراپی در چند نقطه آلت به کار میرود و بعد بیمار مرخص شده و مجدداً یک هفته (کمتر) بعد مراجعه میکند.

کاندید مناسب استفاده از سونوتراپی آلت

و در نهایت به عنوان یک انتخاب درمانی در کنار سایر درمانهای موجود به بیمار پیشنهاد میشود.

عوارض جانبی سونوتراپی

  1. سوختگی: اگر امواج پیوسته و در یک مکان بدون چرخش به کار روند، در بافت باعث سوختگی می شود و باید امواج حرکت داده شوند.
  2. پارگی کروموزومی: استفاده دراز مدت از امواج اولتراسوند با شدت خیلی بالا پارگی در رشته دی ان ای (DNA) را نشان می دهد.
  3. ایجاد حفره یا کاویتاسیون: یکی از عوامل کاهش انرژی امواج اولتراسوند هنگام گذشتن از بافت های بدن ایجاد حفره یا کاویتاسیون می باشد.

بیشتر ناهنجاری های مادرزادی و اغلب اختلالات ژنتیکی از طریق این آزمایش ها قابل شناسایی هستند . به این مجموعه از آزمایش ها و سونوگرافی ها ، غربالگری بارداری یا غربالگری جنین گفته می شود . انواع سونوگرافی های بارداری از جمله سونوگرافی آنومالی (اسکن ناهنجاری‌های جنین) و سونوگرافی NT (ناهنجاری کروموزمی و ژنتیکی جنین) را با مراجعه به رادیولوژی مرکزی اصفهان، با دقیق ترین نتایج انجام دهید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس ابادی، روبروی عیسی بن مریم، ساختمان صبا
تلفن : 32202762 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
سونوگرافی برست و آگزیلاری چیست؟سونوگرافی برست و آگزیلاری چیست؟

سونوگرافی برست که نام دیگر آن سونوگرافی سینه است، برای تصویربرداری از بافت سینه با اهداف مختلف صورت می‌ گیرد. یکی از مهم‌ ترین اهداف انجام سونوگرافی برست، تشخیص توده‌ های موجود در پستان و یا هرگونه ناهنجاری دیگری است که به هنگام معاینه پزشک پی به وجود آنها برده است. ... ادامه مطلب

چه کسانی باید سونوگرافی بیوفیزیکال را انجام دهند ؟چه کسانی باید سونوگرافی بیوفیزیکال را انجام دهند ؟

تست بیوفیزیکال جنین از چکاپ هایی است که معمولا در سه ماه سوم برای سلامت جنین گرفته می شود به این صورت که در هنگام تکان خوردن جنین میزان ضربان قلبش را اندازه گیری می کنند. این سونوگرافی همانطور که از نامش پیدا است مادر و جنین باید در حالت آرام باشند و از هر استرسی دور باشند ... ادامه مطلب

سونوگرافی رحم و تخمدان ها به چه دلایلی انجام می شود؟سونوگرافی رحم و تخمدان ها به چه دلایلی انجام می شود؟

سونوگرافی رحم و تخمدان‌ها اطلاعات بسیاری را درباره اندازه، موقعیت و ساختار توده‌های لگنی فراهم می‌نماید؛ ولی نمی‌تواند تشخیص قطعی سرطان یا بیماری خاصی را ارائه دهد. ... ادامه مطلب

سونوگرافی های لازم در دوران بارداریسونوگرافی های لازم در دوران بارداری

سونوگرافی در دوران بارداری یکی از اصلی ترین ملزومات مراقبت های این برهه حساس برای مادران و فرزندانشان محسوب می شود تا حدی که متخصصین این حوزه درمانی به انجام منظم و دوره ای آن به شدت تأکید می کنند. ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465